pre Chalupárov solárne systémy

Nemáte elektrickú sieť v blízkosti vašej chaty, poľovníckeho či rybárskeho domčeka?

My Vám ponúkame za veľmi výhodných podmienok optimálne navrhnutý solárny systém pre miesta bez elektrickej energie. Uplatnenie je veľmi široké, okrem už spomínaných chát a domčekov siaha až po motorové  a elektické člny, lode, plachetnice, garáže, väčšie poľovnícke posedy, elektrické oplotenie či osvetlenie bilboardov, reklamných plôch a podobne.

Energia vyrobená solárnym panelom je pomocou solárneho regulátora transportovaná a skladovaná v akumulátoroch. Následne potom môže byť spotrebovaná v spotrebičoch na 12V, alebo s použitím meniča napätia máte tiež možnosť používat takmer akýkoľvek spotrebič na 230V (osvetlenie, rádio, televízor, satelitný prijímač, video, audio, chladnička, nabíjačka mobilu a notebooku, zabezpečovacie a monitorovacie zariadenie a pod.).

Ako vybrať správny solárny systém?

Spotrebu jednotlivých prístrojov napojených solárnym systémom vo Wattoch vynásobíme počtom hodín predpokladanej prevádzky za deň. Výsledkom bude celková potreba Wh (watt hodín) za deň. Ak bude toto číslo nižšie než 185 Wh, výkon systému je dostačujúci, v opačnom prípade je potrebné zvoliť výkonnejší systém. U každého solárneho systému nájdete priemerný počet Wh, ktorý vybraný systém priemerne vyrobí za deň. Samozrejme je potrebné zohladniť, či je solárny systém využívaný každý deň, alebo len víkendovo, či sezónne. Ak nie ste si istí, aký solárny systém zvoliť, napíšte nám Vašu potrebu, radi Vám poradíme. Solárny systém neobsahuje kabeláž, konektory pre pripojenie kabeláže k panelu a svorky pre pripojenie k akumulátoru, čo sú komponenty nutné pre funkčnosť systému. Ak budete mať záujem o tieto komponenty, dajte nám vedieť prosím ich dlžku, prípadne počet (v poznámke objednávky). Na základe dlžky kábelu zvolíme jeho vhodný prierez. Použitím dostatočného prierezu zabránime možným zbytočným stratám, ktoré vznikajú vďaka vysokým prúdom v systéme. Najdôležitejšia ochrana celého systému je poistný odpojovač (je súčasťou dodávky), ktorý chrání proti skratu na batérii. Ak máte záujem, v našej ponuke nájdete aj ďalšie druhy DC istení, radi vám poradíme ako systém zabezpečiť tak na strane panelov (prepäťová ochrana + DC istič) , tak na strane DC výstupov (DC istič). V prípadě záujmu nás kontaktujte. Pokiaľ Vám akýkoľvek komponent solárneho systému svojimi parametrami nevyhovuje, radi ho vymeníme za iný alebo celkom vyberieme s odpovedajúcou úpravou ceny. Pre túto úpravu nás prosím kontaktujte alebo skutočnosť uveďte do poznámky v objednávke. Spolu so solárnym systémom dostanete podrobný návod s popisom jednotlivých komponentov a schému zapojenia celého solárneho systému.